duk

Visų pirma, daugiabučio namo gyventojams reikia surinkti 51 proc. namo gyventojų parašų, žyminčių, kad jie sutinka, jog jų pastatui būtų kuriami eskizai. Surinkus parašus, siena registruojama platformoje gyvosienos.kaunas.lt. Gavus patinkantį menininko pasiųlymą, menininkas teikia paraišką programai „Kauno akcentai“ ir dar kartą surenka gyventojų parašus dėl konkretaus piešinio. Tuomet piešinys gali būti įgyvendinamas.

Gatvės meno darbai gali būti finansuojami dviem būdais:

  1. Finansuoja pastato, ant kurio bus piešiama, savininkas.
  2. Per „Kauno akcentų“ programą. Šiuo atveju menininkas privalo pateikti paraišką su piešinio projektu. Ekspertų komisijai patvirtinus darbą, su menininku pasirašoma sutartis ir jam skiriamas finansavimas, reikalingas kūrinio įgyvendinimui.

Paraišką kūrinio finansavimui iš „Kauno akcentų“ programos galima pateikti elektroniniu būdu puslapyje https://akcentai.kaunas.lt/.

Paraiškos priimamos visus metus.

Paraiškų vertinimo komisija kiekvieną mėnesį vertiną praeitą mėnesį pateiktus projektus.

Tai sužinoti galite apsilankę Kultūros vertybių registro sveitainėje arba paskambinę į Kultūros paveldo departamento Apskaitos skyrių, telefonu 8 5 273 11 01.

baudos už vandalizmą

LR Baudžiamasis kodeksas:
187 straipsnis. Turto sunaikinimas ar sugadinimas

  1. Tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
  2. Tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino, išardė ar sugadino strateginę arba svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
  3. Tas, kas sunaikino ar sugadino nedidelės vertės svetimą turtą, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.
  4. Už šio straipsnio 1 ir 3 dalyse numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.